Úvod Stafylokok

Stafylokok

Zánětlivých onemocnění je mnoho, některá jsou odlišná, jiná mají podobné příznaky. Co je různorodé, jsou původci těchto onemocnění. Obecně se dají rozdělit na viry a bakterie. Ty se pak dále dělí na různé druhy a kmeny, takže diagnostikovat o jakou se konkrétně jedná nemoc a co ji způsobilo, je velmi obtížné.

 

Jedním z původců různých infekcí je bakterie stafylokokus.

 

Stafylokok, co to vlastně je?

Název stafylokok vychází z řeckého slova „staphyle“, což znamená hrozen a „kok“ jako kulatý. Takto byl pojmenován kvůli uspořádání, ve kterém je možné jej při mikroskopickém pozorování najít (kuličky bakterií v hroznu). Jde tedy o charakteristické uspořádání bakterií z rodu stafylokoků. Bakterie jsou grampozitivní, ale nevytváří spóry.

 

Rod stafylokoků je velmi početný, zahrnuje v současné době 31 známých druhů, z nichž většina je pro člověka neškodná. Přežívají na kůži a ve sliznicích, kde jsou součástí přirozené mikroflóry člověka nebo zvířat. Stafylokoky jsou mikroskopické nepohyblivé koky, které jsou poměrně odolné proti vlivům okolí (nízká i velmi vysoká teplota). Optimální teplota pro jejich množení je kolem 37°C.

 

Podle produkce koagulázy, enzymu, který mění fibrinogen na fibrin, se rod rozlišuje na dvě velké skupiny: koaguláza pozitivní a koaguláza negativní stafylokoky. Nejznámějšími a z pohledu možného vzniku nemocí nejzávažnějšími stafylokoky jsou:

  • Staphylococcus aureus
  • Staphylococcus epidermidis

Diskuse (43 komentářů)

Leila, (28. 06. 2016 18:43) Reagovat
Unquestionably believe that which you said.Your favorite justification seemed to be at the internet the simplest factor to bear in mind of. I say to you, I certainly get irked even as other folks think about issues that they just don't understand about. You controlled to hit the nail upon the top as neatly as defined out the entire thing with no need side-effects , other people can take a signal.Will likely be back to get more. Thanksmy blog post Canadian Pharmacies Shipping To Usa Online - Health Canadian Blog - www.NhHealthyKids.com: http://bit.do/b84Rm
Nannie, (28. 06. 2016 19:53) Reagovat
Useful information as well as outstanding design you've got here!I wish to thank you for sharing your good ideas and putting the time into the stuff you distribute!Great work!My page :: Nucific Bio X4 Reviews: https://www.rebelmouse.com/angelesplatz749/the-most-critical-supplement-1878125906.html
Fae, (30. 06. 2016 05:14) Reagovat
You're so cool! I do not think I've read something like this before.So great to discover somebody with genuine thoughts oon this issue.Seriously.. many thanks for starting this up. This webbsite iis one thing that is required on the web, someone with some originality!Feel free to visit my blog post: visit the website: http://goo.gl/bc9AWn
Kira, (30. 06. 2016 07:23) Reagovat
Je to vážné, když se stafylokok objeví v těhotenství? Co se s tím dělá? Přeléčí se to a je plod vystavený nějakému nebezpečí?
Ramiro, (30. 06. 2016 12:47) Reagovat
Cat toys do not need to can be expensive, just fun on your cat.Chasing a lightweight is a straightforward free cats and kittens Chicago: http://imgur.com/search?q=crazy+cats affordable method of getting your cat moving. Some would possibly not get were built with a bad experience;they can be just concered about anyone.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stafylokok.cz
Kontakty