Úvod Stafylokok

Stafylokok

Zánětlivých onemocnění je mnoho, některá jsou odlišná, jiná mají podobné příznaky. Co je různorodé, jsou původci těchto onemocnění. Obecně se dají rozdělit na viry a bakterie. Ty se pak dále dělí na různé druhy a kmeny, takže diagnostikovat o jakou se konkrétně jedná nemoc a co ji způsobilo, je velmi obtížné.

 

Jedním z původců různých infekcí je bakterie stafylokokus.

 

Stafylokok, co to vlastně je?

Název stafylokok vychází z řeckého slova „staphyle“, což znamená hrozen a „kok“ jako kulatý. Takto byl pojmenován kvůli uspořádání, ve kterém je možné jej při mikroskopickém pozorování najít (kuličky bakterií v hroznu). Jde tedy o charakteristické uspořádání bakterií z rodu stafylokoků. Bakterie jsou grampozitivní, ale nevytváří spóry.

 

Rod stafylokoků je velmi početný, zahrnuje v současné době 31 známých druhů, z nichž většina je pro člověka neškodná. Přežívají na kůži a ve sliznicích, kde jsou součástí přirozené mikroflóry člověka nebo zvířat. Stafylokoky jsou mikroskopické nepohyblivé koky, které jsou poměrně odolné proti vlivům okolí (nízká i velmi vysoká teplota). Optimální teplota pro jejich množení je kolem 37°C.

 

Podle produkce koagulázy, enzymu, který mění fibrinogen na fibrin, se rod rozlišuje na dvě velké skupiny: koaguláza pozitivní a koaguláza negativní stafylokoky. Nejznámějšími a z pohledu možného vzniku nemocí nejzávažnějšími stafylokoky jsou:

  • Staphylococcus aureus
  • Staphylococcus epidermidis

Diskuse (43 komentářů)

Lenka, (28. 09. 2015 21:22) Reagovat
Já jsem měla stafylokoka asi 7 let,pořád byla nemocná,chodila na krční,užívala ATB a nic nepomáhalo.Podle lékařů jsem ho měla mít navždy.Až jsem si objednala přírodní produkty na opakovaný zánět dutin a zmizel i stafylokok.Dnes je to již 6 tý rok a já jsem zdravá :-)
Martina, (09. 10. 2015 11:29) Reagovat
To se člověka může stafylokok držet pořád? To je hrozné...Já moc na přírodní produkty nejsem, ale taky bych asi zkusila kdeco, abych se toho zbavila, protože když to člověk v sobě má, tak asi může nakazit i další lidi kolem sebe, že?
Alena, (17. 12. 2015 13:11) Reagovat
Dobrý den, můžu se vás prosím zeptat, jaké přírodní produkty konkrétně vám pomohly? Mně atb taky nezabírají a jsem už z toho docela zoufalá. Děkuji předem.
EB, (28. 11. 2016 18:20) Reagovat
můžete prosím poradit, jak jste se ho zbavila? děkuji moc
Brenda, (22. 05. 2016 16:06) Reagovat
Let's say you locate a great manufactured goods you need to find a business to promote it with.If there is a plan which is relaxing in your head asking you to do simply WORK IT. You may lose your focus (as happened with Jimmy Fallon Donald Trump And Hillary Clinton: http://abcnews.go.com/search?searchtext=donald+trump when things went south) or drive.
Twila, (30. 05. 2016 23:06) Reagovat
My spouse and I absolutely love your blog and find almost all of your post's to be exactly what I'm looking for. Would you offer guest writers to write content for you?I wouldn't mind publishing a post or elaborating on some of the subjects you write concerning here. Again, awesome site!my weblog - dyson: http://chinafingertip.com/comment/html/?21717.html
Loreen, (31. 05. 2016 18:53) Reagovat
Greetings! This is my first visit to your blog!We are a collection of volunteers and starting a new project in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done a extraordinary job!Also visit my page: dyson vacuum: http://soaxe.det.uvigo.es/~moreTur/pg/profile/tukacheva126b3
Chong, (01. 06. 2016 20:25) Reagovat
This means you have to take this medicine every time before sexual intercourse with your partner. In the United States alone there are about 30 million men who suffer from impotence.Moreover, once the assisted living facilities tie up with the superior pharmacy they start offering personalized services maintaining quality and delivering the best services to their customers.Visit my web site :: Http://Www.Cialis20Mgfr.Fr/Pharmacie-Cialis-En-Ligne/: http://www.cialis20mgfr.fr/pharmacie-cialis-en-ligne/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stafylokok.cz
Kontakty