Úvod Stafylokokové infekce a jejich léčba

Stafylokokové infekce a jejich léčba

Stafylokok přežívá běžně asi u 30% lidí. Většinou jej není potřeba léčit či hubit, protože jim nezpůsobuje žádné problémy. Pokud však způsobí zánětlivé onemocnění je třeba aplikovat tzv. „stafylokoková antibiotika“. Na běžné druhy antibiotik, které zabírají při léčbě streptokokových zánětů, je stafylokok odolný. I tak je nejlépe zjistit, které léky jsou pro léčbu konkrétní nemoci vhodné a účinné.

To se zjišťuje laboratorně kultivací odebraného vzorku (výtěru, hnisu). Infekce stafylokokem mají poměrně krátkou inkubační dobu, v řádu několika hodin až dnů. Rády se naváží na jiné nemoci, dá se tedy hovořit o druhotné nákaze. Využívají sebemenších příležitostí např. při poškození kůže, při snížení imunity nebo celkové slabosti a vyčerpanosti organismu. Léčba stafylokokových infekcí bývá zdlouhavá, právě pro jejich odolnost a rychlou schopnost se přizpůsobit podmínkám a vytvořit si rezistenci vůči podávaným lékům.


Diskuse (20 komentářů)

(09. 05. 2012 15:02) Reagovat
je mi 15 let a prej to vypada ze mam stafylokoka...dostala jsem ATB xorimax ... jsou veliky a nedaji se prepulit a kdyz se prepuli tak jsou horky, proste hnusny... uz od mala mam problemy polikat prasky.... proste je prehazuju v puse dokud se nerozpustí .. neexistuji nejake jine prasky ktere by byli mensi nebo se dali aspon tozpulit???
(05. 03. 2013 14:22) Reagovat
Ne že bych se vyznal v lécích, ale nemyslím si, že je příliš antibiotik, které jsou na léčbu konkrétního stafylokoka. Já mám podobný problém. Když si vezmu prášek, tak jako bych měl v krku záklopku, která nejde otevřít. Musím hodně zapíjet, ale vždycky se mi nějak podaří lék spolknout.
(25. 06. 2013 15:46) Reagovat
dobrý den dnes nám oznámili že má dcera stafylokoka,jaký je postup při lečbě a jaká prevence máme doma 4měsíční miminko.děkuji
Blanka Oláhová, (08. 02. 2015 11:37) Reagovat
Dobrý den,moje mamka má stafylokoka,dostala antibiotika,chtěla jsem se zeptat,zda je to nějaké moc závažné onemocnění,popř.co by se dalo dělat,aby se dříve uzdravila? Děkuji
MUTINA, (18. 04. 2015 16:24) Reagovat
V kvetnu 2015 jsem v Nachodske nemocnici prode lala operaci kycelniho kloubu.Tyden jsem byla v nemocnici leky jsme dostavaly kanilou na ruce na bolest atd.Jednu injekci jsem dostala do svalu, po tydnu nas prevezly do rehabilitacneho centra ve vedlejsim pavilonu.priplatila jsem si na jednoluzkovy pokoj.Rehabilitace trvala 3 tydny a byla super mily a prijemny personal od pani primarky az po uklizecky.Po 2 mesicich doma mi zaclo byt nejak divne mela jsem bolaky v nose.Doktorka mi dala antibiotika na chvili to pomohlo pak se to opakovalo tak jsem mela antibiotika 4x bolaky v nose neustoupily.V unoru jsem zasla na ORL udelaly mi vyter z nosu a zjistily zlatyho stafylokoka.Dostala jsem kapky a masticku do nosu.byla jsem tam 4x ale nic nepomohlo.Pted tydnem jsem zmenila doktora dostala jsem antibiotika-KLACID 500-Za 3 dni je doberu zatim to ustupuje pomalu.Ted mi dochazi ze jsem to chytla v nemocnici po vpichu injekse do svalu.Je to uz 10 mesicu a ja tam mam stale strup-nehoji se!Poradite???
Zuzka, (05. 06. 2015 11:34) Reagovat
Dobrý den, mám výborné zkušenosti s přípravkem Stafal, který je vysloveně proti zlatému stafylokokovi. Zkuste se zeptat lékařky - e pouze na předpis.
Libuše Havlíčková, (06. 05. 2015 18:23) Reagovat
Ráda bych se poradila, jak nejlépe odstranit stafylokoka epidhermis z části levé tváře a brady. Stafylokok to je, byl mi odebrán stěr. Brala jsem již asi sedmero antibiotik a zkoušely se tři různé masti. Mast s kortikoidy, s jódem, se stříbrem. Z antibiotik se asi nejlépe osvědčil. Ospen. Ale podruhé už také zabiral méně. Stafylokok se přestěhoval z brady na část tváře. Na postižené místo by se asi nemělo sahat. Je to však někdy těžké, neboť misto pálí, svědí či píchá. Je mi 55let a je to poprvé, co se mi něco takového přihodilo. Byla bych vděčná. za každou rozumnou radu. Děkuji predem
Zuzka, (05. 06. 2015 11:36) Reagovat
Dobrý den paní Havlíčková, jak jsem psala výše - zkuste se poradit s doktorkou, zda by pro vás nebyl vhodný také lék Stafal. Je v kapičkách, které kapete na postižené místo.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stafylokok.cz
Kontakty