Úvod Stafylokokové infekce a jejich léčba

Stafylokokové infekce a jejich léčba

Stafylokok přežívá běžně asi u 30% lidí. Většinou jej není potřeba léčit či hubit, protože jim nezpůsobuje žádné problémy. Pokud však způsobí zánětlivé onemocnění je třeba aplikovat tzv. „stafylokoková antibiotika“. Na běžné druhy antibiotik, které zabírají při léčbě streptokokových zánětů, je stafylokok odolný. I tak je nejlépe zjistit, které léky jsou pro léčbu konkrétní nemoci vhodné a účinné.

To se zjišťuje laboratorně kultivací odebraného vzorku (výtěru, hnisu). Infekce stafylokokem mají poměrně krátkou inkubační dobu, v řádu několika hodin až dnů. Rády se naváží na jiné nemoci, dá se tedy hovořit o druhotné nákaze. Využívají sebemenších příležitostí např. při poškození kůže, při snížení imunity nebo celkové slabosti a vyčerpanosti organismu. Léčba stafylokokových infekcí bývá zdlouhavá, právě pro jejich odolnost a rychlou schopnost se přizpůsobit podmínkám a vytvořit si rezistenci vůči podávaným lékům.


Diskuse (20 komentářů)

diana, (19. 02. 2016 21:35) Reagovat
dobry den chtela by sem poprosit oradu nebot us si nevym rady mam zlateho stafilokoka na kuzi byla sem na koznim ta to resila mastmi nepomohlo mi pak sem sla k obvodni lekarce ata me poslala na imunologii tam mi dala imunor ten sem dobrala asi 3krat sem ho mela predepsany pak si nevedela asi rady tak me poslala vyrobit autovakcinu mela sem chvili klid a asi po 9 mesicich zase sem tam kde sem byla us si nevim rady strasne to boli kdyz sem mi to vyhodi ze kolikrat nemuzu ani chodit protoze semito dela vtrislech proste v sude dekuji predem
Jillian, (19. 02. 2016 23:25) Reagovat
Many elements – promoted and exploited by shady confidence tricksters,but cornwell the great gatsby pdf prefers a private jet, etro shirts and $1, 000 years ago gave us a more personalised, respectful, affectionate biography.my groovy weblog :: the great gatsby conflict: https://docs.google.com/document/d/12O3tylVQAZVCEbSOogfcp60pnGDDJtrj-5bKeNtrKGg/edit
Kristýna, (15. 03. 2016 12:06) Reagovat
Dobry den, mam již rok stafylokoka,který se začal projevovat hnisavými vředy. Když už to bylo po několikáte tak jsem se začla lečit na imunologii.Kde se s tím lečím už pul roku, a docházím každý týden na vakcínu. A už kolikrát se mi stalo ze jsem po vakcíně mněla vysoke horečky a velke bolesti celeho tela. Na internetu jsem se pak docetla ze to jsou nejake zachvaty kdy muze dojit i k selhavani jeter a ledvim.. Myslite ze je to i muj pripad kdy k tomu muze dochzet a narusovat to muj organismus? A je vubec moznost to temi vakcinami vylecit...?
Jiří Strouhal, (16. 06. 2016 11:16) Reagovat
Ležel jsem nejprve na nefrologii, po ukončení léčby(5 dnů dialíza) a na doléčení mne dali na geriatrii, kde jsem byl na infekčním pokoji a propustili mne domů i když jsem měl na dvou místech MRSU.Nikam nemůžu, nechtějí mne ani lékaři přijmout,potřebuji léky na srdce, plíce, urologii atd. Doma jsem proto, že mne přijala přítelkyně, jinak jsem byl pod mostem. Co mám dělat?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stafylokok.cz
Kontakty