Úvod Stafylokok a výzkum

Stafylokok a výzkum

Z důvodu odolnosti bakterií stafylokoka a mnoha nebezpečným komplikacím, se neustále provádí výzkum, který by našel nejlepší možné řešení a léčbu stafylokokových infekcí. Jde především o vývoj nových antibiotik, které by byly dostatečně účinné.

Na druhé straně se výzkum pokouší najít i řešení k bezpečnějším operacím a implantacím protetických pomůcek.

Američtí výzkumníci přišli na to, že při aplikaci nanočástic oxidu železitého se rozpouští bakteriální povlak např. na umělém kloubu. Aplikace nanočástic je navíc schopná povzbuzovat růst kostních buněk kolem implantátu. Tento výzkum je prozatím na laboratorní úrovni, znamenal by však průlom v boji s bakteriemi stafylokoka, které často komplikují takovéto operace.

 Závěr:

Výčet všech možných nemocí způsobených stafylokokem je veliký. Nesnadná je i léčba. Každopádně je možná a ve většině případu nakonec i úspěšná. Nejvíce práce však udělá jedinec sám, když se bude chránit a dodržovat zdravý životní styl a v případě, že dojde k infekci se ihned a zodpovědně léčit.


Diskuse (7 komentářů)

Mohammad, (11. 02. 2016 17:20) Reagovat
My brother recommended I might like this web site. He was entirely right. This post truly made my day.You cann't imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!My weblog :: buy fioricet: https://overnightmedicines.com/fioricet
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Stafylokok.cz
Kontakty