Úvod Stafylokok a výzkum

Stafylokok a výzkum

Z důvodu odolnosti bakterií stafylokoka a mnoha nebezpečným komplikacím, se neustále provádí výzkum, který by našel nejlepší možné řešení a léčbu stafylokokových infekcí. Jde především o vývoj nových antibiotik, které by byly dostatečně účinné.

Na druhé straně se výzkum pokouší najít i řešení k bezpečnějším operacím a implantacím protetických pomůcek.

Američtí výzkumníci přišli na to, že při aplikaci nanočástic oxidu železitého se rozpouští bakteriální povlak např. na umělém kloubu. Aplikace nanočástic je navíc schopná povzbuzovat růst kostních buněk kolem implantátu. Tento výzkum je prozatím na laboratorní úrovni, znamenal by však průlom v boji s bakteriemi stafylokoka, které často komplikují takovéto operace.

 Závěr:

Výčet všech možných nemocí způsobených stafylokokem je veliký. Nesnadná je i léčba. Každopádně je možná a ve většině případu nakonec i úspěšná. Nejvíce práce však udělá jedinec sám, když se bude chránit a dodržovat zdravý životní styl a v případě, že dojde k infekci se ihned a zodpovědně léčit.


Diskuse (7 komentářů)

(20. 11. 2011 18:01) Reagovat
Dobrý den. Taky mi byl na jaře zjištěn stafylokok a léčila jsem se na něj LUIVACEM,prý jsem na něj alergická,takže léčba žádná.V té době jsem též onemocněla se štítnou žlázou a čeká mě operace,úplné vyndání.Léčba stafylokoka tedy žádná ale operace ano.Proč nezneškodnit krtka a nevyndat něco co je napadeno tím prevítem?Taky mám alergie na léky na štítnou žlázu.Nízká imunita jasná.Mám v tom chaozCo operace nevadí zlatý stafylokok a co alergie které mám na léky na štít.žlázu
Jozef Hančulák, (14. 04. 2016 20:11) Reagovat
Nie som endokrinológ, ktorý by Vám mal všetko vysvetliť. Predpokladám, že sa u Vás jedná o autoimunitné ochorenie štítnej žľazy / t.j. Organizmus bojuje sám proti sebe a vytvára si nezávisle od Vášho nesúhlasu protilátky proti vlastnej štítnej žľaze, ktorú chce "odvrhnúť" / Je to len jedna z možností príčiny plánovanej operácie. Predpoklad potvrdzuje aj množstvo alergií.Autoimunitné ochorenia nedokážeme liečiť, len ich potlačiť.
(20. 11. 2011 18:03) Reagovat
Děkuji za nějaké to vysvětleníčko a všem hodně zdraví.J.
(20. 03. 2013 18:00) Reagovat
Byl mi v biochemii-/laborator/ zjisten- Stafilokok-beru na to-antibiotika- avsak zatim bez efektu. Nazev -leku je- Augmentin..
(08. 02. 2014 11:19) Reagovat
mám stafilokoka,a poprvé mi doktorka dala antibiotika ty nezabrali i druhé nezabrali no a teď mám třetí tak snad už doufám pomůžou.je možné mít během měsíce a pul troje antibiotika?co když nepomůžou,jak by se to mělo řešit dál???děkuji za odpověď :sigh:
(10. 04. 2014 20:16) Reagovat
Dobrý den,před měsícem a půl, mi byl zjištěn "streptokok". Brala jsem penicilín a poté co mi dělali další stěry z krku, mi zjistili "zlatého stafylokoka". Na to mi předepsali antibiotika, která jsem dobrala. Během léčby antibiotiky a i po - mívám stálé škrábání v krku, občas píchání. Měla jsem špatnou imunitu, ale na to už beru dlouho probiotika ....poraďte nějaké cenné rady :( jsem sportovkyně a už mě to nebaví a značně omezuje :(
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stafylokok.cz
Kontakty