Úvod Stafylokok a prevence

Stafylokok a prevence

Prevence může být chápána spíš v oblasti dodržování přiměřené hygieny, správné životosprávy a posilování imunity. Je taktéž nutné pečovat řádně o svou pokožku, promazávat ji a věnovat pozornost i sebemenším mikrotraumatům na kůži. Případné zanícení či hnisavé komplikace ihned pod dohledem lékaře léčit.

Stafylokok však může způsobovat infekce v oblasti dýchacích cest a jiných systémů, proto i to není dobré zanedbat.

Ve smyslu prevence v nemocničních zařízeních je nutné přísné dodržení hygieny všech zaměstnanců i pacientů, ale také řádná dezinfekce prostor, nástrojů apod.
Každopádně z hlediska těžkého boje s již vzniklou stafylokokovou infekcí je lépe onemocnění předcházet.

Diskuse (4 komentáře)

(08. 01. 2012 15:19) Reagovat
Dobrý den.Dcera má 11 roků a na alergologii jí zjistili,že je alergická na zlatého stafylokoka.Chtěla bych věděe co to pro ní znamená a čeho se má vyvarovat?Děkuji
(15. 03. 2012 22:58) Reagovat
Dobry den,mam nedavne zkusenosti s narkotiky,podavane injekcne...Od leta jsem trpela zanety v pochve, do toho trpim chronickou bronchitidou, naposledy jsem se s ni lecila cele tri mesice v kuse v lete 2011, samozrejme antibiotiky... Zanet v pochve se mi vraci neustale zpet, pri predposledni navsteve gynekologa jsem nahodne precetla nalez, jenz lezel na stole, nalezy byly 4 a vse bakteriini, z toho jeden nazev byl Stafylokokus Epidermidis!Muj gynekolog to se mnou ale nekulzultuje a zanet je opet zpet. K tomu zanet dutin a fleky na obliceji, dnes jsem nasla jakousi bouli, ci uzlinu pod bradou...Pote si precetla clanky se S.E. souvisejici a jsem zdesena, co bude dal?Mam 18ti mesicniho syna,mam strach... Nedostane to take? Co mam delat?Prosim, poradte mi. Dekuji
(10. 09. 2013 06:28) Reagovat
Je možné, abych měla styfolokoka bez projevů a nakazila tak svou rodinu? Syn ho teď má a já jsem měla zhruba před půl rokem různé zdravotní potíže, ale stafylokoka mi neobjevily.
(10. 01. 2014 13:33) Reagovat
Já jsem tohle četla o streptokoku, že může mít latentní formu a přitom je nakažlivý, tak nevím, jestli to může platit pro stafylokoka.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stafylokok.cz
Kontakty