Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (105 komentářů)

(25. 11. 2011 16:28) Reagovat
Dobrý den, bude mi 18 let, tvrdě sportuju od raného dětství, jednoho dne se mi objevil furunkl na koleni, časem se zahojil, pak se po měsící objevil další..léčil jej už chirurg (zahojil se) a teď nedávno další, který se samozřejmě taky zahojil, ale po odběru mi byl zjištěn zlatý stafylokok se třemi křížky, jelikož jsem psychicky poměrně vytížená osoba a stress zaháním sportem, vidím že pokud bude léčba "klidem" ( + ATB) asi to psychicky nezvládnu, návštěva imunologa mě teprve čeká, protatímní postihnutí tímto mikrobem bych posuzoval pouze jako na kůži a nepřílíš hrozné...potřeboval bych se tedy zeptat, jestli je v průběhu léčby možno sportovat, třeba hrát hokej, nebo alespoň navštívit posilovnu a posilovat méně akčně svalstvo...děkuju za vysvětlující odezvu..
(16. 02. 2012 17:36) Reagovat
Ahoj,,,pracuju v ramínkárně,třídím šatní ramínka,který nejsou očištěné tudíž nosím i rukavice, jenže asi týden jsem je neměla, a dříve jsem si i kousala kůžičku na prstech a udělali se mi masivní záděry a začali mi jakoby hnisat ruce, šla jsem u nás na kožní do nemocnice tam mi řekli že to je jen běžný zánět a dali mi na to mastičku myslím že triamnocilin- e, se to jmenovalo jenže mi to moc nepomahalo spíše naopak,takze se to nezahojilo jela sem na ambulanci tam mi dali amoksiklav a tyden doma jsem byla,,ale ukoncili mi neschopenku s tim ze to jeste nebylo uplne zahojene a hned za tyden jsem se jednou rano probudila a prsty takovy žluty natekly a zahnisaný,tak jsem jela na ambulanci a tam mi udělali stěr a vypsali neschopenku po týdnu se zjistilo,že mám zlaťase a přeložili mě na kožní tam mi dali opět triamnocilin E a antibiotika DOXYBENE a po čtrnácti dnech jsem byla v pohodě ruce jsem měla zahojené,teď je to necele dva měsíce a už se to nevrací tedy prozatím :-*
(31. 03. 2012 09:39) Reagovat
Po roce a půl běhání po doktorech s atopickým ekzémem na dlaních mě zjistili zlatého stafylokoka v nose a případnou souvislost s ekzémem nevylučují. Jsem stále unavená, usínám téměř na počkání, neustále tím obtěžuji mé nejbližší a to zejména přítele s oslabenou imunitou (kterému bohužel způsobuji také zdravotní problémy). Sama mám imunitu velmi špatnou a navíc pracuji s lidmi. Po antibiotikách které celý stav spíše zhoršily zatížením organismu mi byla vytvořena autovakcína. Výsledky nepozoruji žádné. Už nevím co dál :cry: stafylokok mě se zničenou kůží na dlaních ubírá možnost kvalitního osobního i pracovního a hlavně mi ubírá sil. Ani už nevím jakého doktora navštívit aby mi pomohl.
(03. 04. 2012 09:11) Reagovat
ty jo uplne jak kdybych to psala ja.Mam ted uplne stejne problemy z tech antibiotik mi zacali problemy se zaludkem,no des
(09. 04. 2012 17:30) Reagovat
No mě je dala lékařka v ÚVN a můj obvodní lékař mi sdělil, že to bylo zcela zbytečné. Že ATB zatíží akorát více imunitní systém a zažívání a díky tomu mám kok možnost se snadněji rozvíjet. Přitom stafylokoka žádná antibiotika nezahubí. Trávení mám teď velmi nevyzpytatelné. Aktuálně mám autovakcínu a zatím nic nepozoruji.
(24. 04. 2012 18:15) Reagovat
Zdravím všechny spolutrpící,před 5ti lety jsem si "dovlekl" zlatého stafylokoka z Kapverdských Ostrovů a celkem jsem si s ním užil.Prošel jsem si celou řadou vyšetření(u nás v ČR) a až na malé vyjímky jsem se setkal s nezájmem lékařů a ti co zájem projevili jej po neúspěšné léčbě brzy ztráceli...nezabrala ani ATB a opakované autovakcíny.Musel jsem se smířit s faktem,že u nás není dostatek zkušeností s léčbou a že to tudíž lékaři neumí. Problém vidím v tom,že to žádný nepřizná a léčí Vás metodou-pokus/omyl.Nejen že tím berou pacientům čas a elán tolik potřebný k boji s touto bestií,ale zbytečně Vás oslabují antibiotiky vhodnými tak na přeléčení kapavky...Vřele doporučuji všem sehnat si co nejvíce informací a zvolit nějakou jinou alternativu,než obíhání lékařů,od kderých jsem si vyslechl množství nefundovaných argumentů,které občas přerostly až do vysloveně negativním reakcím...zřejmě dobrou možností je Mudr. Šácha,který zde byl zmińován.. přeji všem uzdravení a sílu...Miroslav
(23. 05. 2012 04:51) Reagovat
To je tedy vizitka českých lékařů. Ale je to fakt...Některé lékaře, když člověk vidí, tak lituje, že se k nim dostal. Bohužel, čas od času lékaře potřebuje každý.
(20. 02. 2013 10:40) Reagovat
Tak lékaři jsou různí, jako v každém povolání se najdou dobří i horší.
(19. 07. 2012 05:57) Reagovat
No, tak to je radost, když si člověk místo příjemných vzpomínek na dovolenou přivleče domů něco takového.
(13. 06. 2012 18:39) Reagovat
Dobrý den, v těhotenství mi byl zjištěn zlatý stafylokok, syn naštěstí je zdraví. ted mě trápí taky stafylokok, ale nějakej jinej, mam ho pod nehtami na palcích u nohou. jeden palec mi seřízli, že prej to je zarůstající nehet...což nebyl!!! a druhej mě ted moc trápí, dávám na to bylinky, chodím pravidelně na pedikůru a snažíme se ho zahnat, kdybyste někdo věděl jak pomoct, ozvěte se....už jsem zoufalá
(04. 09. 2012 10:42) Reagovat
Bohužel se v tom nevyznám. Jen mi zaujalo, že jste měla v těhotenství zlatého stafylokoka. Já ho měla také. Znamená to tedy, že jsem náchylnější i na jiné druhy stafylokoka, nebo to byla u vás jen náhoda. Nevíte to od lékaře? docela mě to vyděsilo Děkuji.
(11. 01. 2013 07:53) Reagovat
Já myslím, že to o náchylnosti není.
(22. 01. 2013 05:26) Reagovat
Spíš bych to poupravila, že to není jen o náchylnosti, asi do určité míry může být. Ne každý se nakazí a ne u každého se nějakým způsobem projeví.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Stafylokok.cz
Kontakty